کمک برای ترک سیگار

شروع موضوع توسط Peymansport ‏16 آوریل 2017 در انجمن سیگار

1. Peymansport

Peymansport Active Member

اقا من تصمیم گرفتم این سیگار لعنتی رو برا همیشه بزارم کنار.اگه تجربه خوب یا راه حلی دارید بهم بگید که کمکم کنه.مرسی از همگی

2. Aria_Khoshdel

Aria_Khoshdel آریـــا

سلام بر شما.
    خیلی خوبه که این تصمیم رو گرفتید.هر زمان که برای ترک سیگار اقدام بشه خوبه. راه‌های ترک سیگار بستگی به وضعیت زندگی شما داره. به اینکه چه مقدار سیگار میکشید، چرا سیگار میکشید، با افراد سیگاری چقدر در ارتباطید و ... .
    اما در کل من میتونم سه راه برای ترک سیگار بتون بگم:
    · تاریخ ترک و دلیل ترک رو توی یه کاغذ بنویسید و هم خودتون و هم یه نفر دیگه به عنوان شاهد پای اون کاغذ امضا کنید
    · لیستی از کارهایی که میتونید موقع هوس سبگار انجام بدید تهیه کنید. مثل قدم زدن، فیلم دیدن، شمع روشن کردن، ورزش کردن، بیرون رفتن با همسر یا مادر و ... . این لیست رو بذارید همیشه همراهتون باشه و هروقت احساس نیاز به سیگار کردید لیست رو درارید و یکی از مواردش رو انجام بدید
    · هر وقت زمان شروع ترک سیگار رسید، مثلا پس فردای برای شما، هرچی که به سیگار مربوط میشه رو بندازید دور. مثل چپق، خود سیکار، زیرسیگار، فندک و ...
    با مهر

Asemaneabi، Omidslmn، Hadipezaski و 5 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. Keyvankarimi

Keyvankarimi Active Member

سلام خیلی کار خوبی میکنی. اگه میخوای یهویی بزاریش کنار که باید خیلی عزمت جزم باشه و با کسی هم که سیگار میکشه یه مدت نپلکی. اگه هم میخوای کم کم بزاریش کنار، دیگه سعی کن پاکت پاکت سیگار نگیری و به جاش دو سه نخ بگیری که بعضی موقع ها که نیاز به سیگار داشتی تو جیبیت نداشته باشی و کمتر بکشی تا کم کم بزاریش کنار.موفق باشی

4. Bornafard

Bornafard Member

شغل:
    کارمند
    سلام فکر میکنم بهترین راه استفاده از مواد نیکوتینی دیگه مثل آدامس یا قرص نیکوتین باشه اونم فقط برای یه مدت کوتاه.یه مشورت با پزشک انجام بدید تا برای یه مدت از آدامس نیکوتینی یا قرصش مصرف کنید

5. Simone66

Simone66 Active Member

هیچ انسانی نمیخواد آگاهانه به خودش ضرر بزنه.یه کاغذ و خودکار بیار و این موارد که میگم رو روش بنویس و بزن به دیوار تا هر وقت دلت سیگار خواست این موارد رو ببینی و دست بکشی از سیگار:
    · افزایش احتمال ابتلا به انواع سرطان
    · تاثیر منفی بر حافظه
    · کاهش میل جنسی
    · زردی دندان
    · افزایش احتمال ابتلا به افسردگی
    · افزایش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی

Asemaneabi، Hadipezaski و Monafarmani از این ارسال تشکر کرده اند.
  6. Monafarmani

Monafarmani مونا فرمانی

دلایل سیگار کشیدنتون رو فهرست کنید و ببینید واقعا کدومشون دلایل مجاب کننده ای هستن؟مطمئنم که هیچکدومشون مجاب کننده نیستن و شما خودتون میبینید که بیهوده دارید به خودتون ضرر میزنید و یه کم اراده میکنید و میذارید کنار این سیگار رو.

7. MohsenMoghadam_67

MohsenMoghadam_67 محسن مقدم

شغل:
    آزاد
    من واقعا فکر میکنم که ترک سیگار اونقدرها هم کار دشواری نیست. به نظرم اینکه همه ش بگی باید حتماً یه کار خاصی بکنی تا بتونی سیگارو ترک کنی بدتر باعث میشه انجام این کار برات سخت جلوه کنه. کاری نداره واقعا یه بار برای همیشه بذارش کنار همین!! شعارم نمیدم چون خودم همینطوری ترک کردم.

8. Hadipezaski

Hadipezaski Member

اگه برات خیلی خیلی سخته از یه دکتر یا روانپزشک کمک بگیر. یکی از دوستان من میخواست ترک کنه دکتر براش بوپروپیون نوشت. البته این دوست من ترک نکرد ولی خب اون خودش واقعا نمیخواست که ترک کنه. بعد یه چیز دیگه هم خیلی خیلی تاثیر داره توی ترک اینه که به هیچ وجه سیگار پاکتی نگیر. یه پاکت سیگار گرفتن مساوی یه پاکت سیگار کشیدنه. هر بار که دیدی هوس کردی سیگار بکشی فقط یه نخ بگیر. نذار سیگار سهل و آسون دم دستت باشه.

9. Omidslmn

Omidslmn Member

بهترین کار اینه که خودتون به تنهایی این کار رو انجام ندید و از خانواده یا دوستاتون بخواید تو این کار کمکتون کنن. بهتون روحیه بدن و کنارتون باشن.

10. Asemaneabi

Asemaneabi Active Member

انگیزه ایجاد کن برای خودت.یه انگیزه و دلیل محکم که باعث بشه حتی تو اوج وسوسه برای سیگار کشیدن هم سمتش نری و مقاومت کنی

به اشتراک بگذارید