پیامدهای نگه داشتن ادرار

شروع موضوع توسط Ghoroobnarenji ‏1 می 2017 در انجمن داخلی کلیه(نفرولوژی

1. Ghoroobnarenji

Ghoroobnarenji Active Member

شغل:
    دانشجو
    سلام دوستان. دختر من یه مشکل داره که منم سردرگم کرده و نمیدونم چکار کنم. اونم اینه که اصلاً روش نمیشه تو مدرسه بره دستشویی و همیشه ادرارش رو نگه میداره. نمیدونم چقدر ضرر داره یا اصلا ضرر داره یا من الکی نگرانم. نمیدونم چکار کنم

2. RoyaKmalai

RoyaKmalai Well-Known Member

سلام دوست گرامی
    اکثر غریب به اتفاق پزشک‌ها بر این باروند که نگه داشتن ادرار باعث بروز مشکلاتی برای سلامتی میشه. بعضی از این مشکلات موارد زیر هستن:
    - عفونت مجاری ادراری و مثانه
    - بی‌اختیاری ادرار
    - عفونت کلیه
    - اختلالات در دفع ادرار مثل مثانه‌ی تحریک‌پذیر
    - گشاد و باز شدن مثانه
    - تغییر شکل اندام تناسلی
    نگه داشتن ادرار مخصوصاً برای خانم‌ها خطرناک‌تره چون به طور کلی احتمال بروز عفونت در مجرای ادراری در خانم‌ها بیشتره. فکر میکنم بهتره علت خجالت کشیدن و امتناع دخترتون از دست‌شویی رفتن رو پیدا کنید و سعی کنید که هر چه سریعتر این مشکل رو برطرف کنید.

Ghoroobnarenji، Sepideziba، Simasami و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. Mobinadepress

Mobinadepress Active Member

البته اینطوری نیست که هر کس بلافاصله بعد از اینکه احساس داشتن ادرار داشت مجبور باشه فوری بره دستشویی. تا یه حدی میشه نگه داشت ادرار رو و حدشم توی هر فرد فرق میکنه. بعضی باید زودتر برن دستشویی و بعضی دیرتر. اما معمولاً بچه ها نمیتونن خیلی ادرارشون نگه دارن و به صلاح نیست که کل زمانی که تو مدرسه هستنو نرن دستشویی. ببین برا چی نمیخواد تو مدرسه بره دستشویی

Ghoroobnarenji، Simasami و Maryam_1358 از این ارسال تشکر کرده اند.
  4. Maryam_1358

Maryam_1358 مریم رضایی

حتماً این مشکلو حل کن چون اگه حل نشه کم کم تو بزرگسالی مشکلات بیشتری براش پیش میاره. یکی از دوستان من اغلب اوقات مشکل تکرر ادرار داره و کلیم آزمایش داداه و چیزی نبوده. اخرش معلوم شد به خاطر شل شدن دهانه مثانه ست مشکلش. اونم به این خاطر بوده که تو بچگی زیاد ادرارشو نگه میداشته

Ghoroobnarenji و Simasami از این پست تشکر کرده اند.
  5. Simasami

Simasami Active Member

اگه ادرار نگه داشته بشه باکتری هایی که داخل ادرار هستن کم کم به قسمتای دیگه مجرای ادراری متتقل میشن و مشکلات بیشتری ایجاد میشه. نباید فکر کرد چون با خوردن چند تا آنی بیوتیک میشه عفونتو درمان کرد پس مشکلی نیست. مصرف زیاد آنتی بیوتیک بدنو در برابر خیلی از باکتریا آسیب پذیر میکنه. نباید بذاری اینطوری بمونه. باید خطر عفونت کردن مثانه و کلیه رو بهش گوشزد کنی.

Ghoroobnarenji از این پست تشکر کرده است.
  6. Sepideziba

Sepideziba Active Member

من شنیدم به محض احساس پر بودن مثانه باید رفت دستشویی و اصلاً نباید نگه داشت ادرارو. البته متاسفانه توی مدارس و حتی توی قسمتهای مختلف جامعه جوی هست که دستشویی رفتنو یه کار شرم آور وخجالت آور میدونن ولی آخه چرا باید اینطوری باشه. من که اگه بچه داشته باشم حتماً بهش میگم که کاری به حرف دیگران نداشته باشه و فقط به فکر سلامتی خودش باشه

Ghoroobnarenji از این پست تشکر کرده است.

به اشتراک بگذارید