هیپنوتیزم درمانی

شروع موضوع توسط Yasizandi ‏17 آوریل 2017 در انجمن طب مکمل

1. Yasizandi

Yasizandi Active Member

شغل:
    دانشجو
    کسی در مورد هیپنوتیزم درمانی چیزی میدونه به من بگه؟کسی تا حالا تجربه ی هیپنوتیزم داشته که بدونه چطوریه؟

2. RoyaKmalai

RoyaKmalai Well-Known Member

سلام دوست گرامی
    هیپنوتیزم‌درمانی نوعی روش درمانی و در حقیقت شاخه‌ای از علم روان‌شناسی هست که در اون سعی میشه با استفاده از تغییر امواج مغز فرد اون رو به حالتی به نام خلسه ببرن و با دستیابی به ضمیرناخودآگاه فرد ریشه‌ی بسیاری از مشکلات جسمی و روانی اون رو پیدا کرده و برطرف کنن.
    ظاهراً در حال حاضر هیپنوتیزم درمانی از سوی بسیاری از مجامع معتبر پزشکی به رسمیت شناخته شده.
    بر خلاف باور عده‌ی زیادی هیپنوتیزم نه حالت خوابه و نه در اون فرد به یه موجود کاملاً بی‌اراده تیبدیل میشه که بشه اونو وادار به هر کاری کرد.
    بعضی از مشکلاتی که با استفاده از هیپنوتیزم درمانی میشه اونها رو حل کرد موارد زیر هستن:
    - ترس‌های ناشناخته و اضطراب‌های ناشی از ترس
    - از بین بردن تیک‌های عصبی
    - بی‌خوابی
    - انواع فوبیا
    - ترک عادات نامطلوب مثل سیگارکشیدن
    - و...

Yasizandi، Peymansport و SamanePakdel از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. RoyaKmalai

RoyaKmalai Well-Known Member

هیپنوتیزم به دو صورت کلی انجام میشه.
    در روش اول فرد دیگه‌ای باعث میشه تا امواج مغزی در سطحی قرار بگیرن که در اون سطح بشه تا حدی به ضمیرناخوآگاه دست پیدا کرد و با القا احساسات گوناگون مشکل بیمار رو حل کرد. اما در روش دوم خود فرده که خودش رو در حالت هیپنوتیزم قرار میده.
    مسلماً برای کمک گرفتن از فرد دیگه‌ای برای القای هیپنوتیزم باید شخصی انتخاب بشه که در این مورد تخصص و تجربه‌ی کافی داشته باشه، در غیر این صورت عدم صلاحیت فرد هیپنوتیزم کننده ممکنه اثرات روانی نامطلوب روی فرد بذاره. خودهیپنوتیزم هم مهارت خیلی دشواری نیست و با کمی تلاش قابل یادگیریه و معمولاً اثرات سودمندی رو هم به دنبال داره.

Yasizandi، ElhamZamani، Peymansport و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  4. SamanePakdel

SamanePakdel سمانه پاکدل

شغل:
    آزاد
    بله من بارها از خودهیپنوتیزم برای کم کردن استرس و بهتر خوابیدن استفاده کردم و واقعا هم جواب گرفتم. کار خیلی سختی نیست و با کمی تلاش و تمرین میتونی توس مهارت پیدا کنی. کتابهاب زیادی در این زمینه نوشته شده و مراکز هیپنوتیزم زیادی هم در حال حاضر فعال هستن. اما من شخصاً ترجیح میدم از همون کتابا استفاده کنم چون واقعاً نمیدونم به کدوم مرکز میشه اعتماد کرد و در در ضمن از عهده‌ی هزینه ش هم بر نمی آم!!

Yasizandi از این پست تشکر کرده است.
  5. Peymansport

Peymansport Active Member

این روش هم مثل هر روش دیگه‌ای توی علم پزشکی مخالفان و موافقان خودشو داره. درسته که خیلیا این روشو تائید کردن ولی کم نیستن افرادی که میگن این روش فقط باعث میشه یه سری خاطرات غیر واقعی به ذهن فرد تلقین بشه. چیزایی که اصلا حقیقت ندارن و اتفاق نیفتادن.

6. ElhamZamani

ElhamZamani الهام زمانی

ولی من به چشم خودم چندین فیلم دیدم که توی اونا فردی که هیپنوتیزم شده بود کارای عجیب و غریبی میکرد و معلوم بود که خودش نبود دیگه. ( البته اگه فرض کنیم که کل اون فیلما نمایش نبوده باشه). مثلا یه بار دیدم فردی که هیپنوتیزم شده بود حرکات و رفتارهای یه نوزادو انجام میداد.

به اشتراک بگذارید