نحوه‌ی برخورد صحیح با معلولین

شروع موضوع توسط Arefenazari ‏3 ژوئن 2017 در انجمن معلولان

1. Arefenazari

Arefenazari Active Member

درود. میخواستم بپرسم که موقعی که با یه فرد معلول مواجه میشیم چطور باید باهاش رفتار کنیم که یه موقع باعث ناراحتیش نشیم؟ ممنون میشم جوابمو بدید عزیزان.

2. Bornafard

Bornafard Member

شغل:
    کارمند
    سلام به نظر من آدم باید خودشو بذاره جای طرف مقابل و ببینه که اگه خودش معلولیتی داشت دوست داشت چطور باهاش برخورد بشه.

Arefenazari از این پست تشکر کرده است.
  3. Keyvankarimi

Keyvankarimi Active Member

فکر میکنم نباید طوری رفتار کرد که انگار اولین چیزی که به چشم آدم میاد معلولیت اون طرفه. اگه خوبم بخوایم فکر کنیم اکثر معلولین کم کم به مرور زمان به معلولیتشون عادت کردن و شاید اگه ما بهشون یادآوری نکنیم خیلی معلولیتشون براشون مهم نباشه توی روابط روزمره شون

4. Asemaneabi

Asemaneabi Active Member

درسته ولی خب نباید طوری باشه که کلا معلولیت اونا رو نادیده بگیریم. بالاخره معلولین نیاز دارن که مراقبت بیشتری ازشون بشه اغلب موارد و گاهی هم نیازه که یه شرایط خاصی براشون مهیا بشه. ممکنه کسی باشه که تازه دچار یه معلولیت شده باشه و از نظر روانی خیلی حساس باشه. قبول دارم که خیلی کار سختیه طوری باهاشون رفتار کنیم که اصلا ناراحت نشن ولی به نظرم هیچی جای صداقت و خوش قلبی رو نمیگیره. از قدیم گفتن دل به دل راه داره. اگه حسن نیت داشته باشیم دیگران اینو میفهمن.

Arefenazari و ElhamZamani از این پست تشکر کرده اند.
  5. RoyaKmalai

RoyaKmalai Well-Known Member

سلام دوست گرامی
    نکات زیر ممکنه در داشتن رفتار صحیح با معلولین کمک‌کننده باشه:
    - همیشه هنگامی که نیاز هست با یک فرد معلول صحبت کنید مستقیماً با خود فرد صحبت کنید و سوالات مرتبط با اون رو از همراهش نپرسید.
    - هنگام صحبت کردن با فردی که روی صندلی چرخ‌دار هست سعی کنید بنشینید تا صورت شما مقابل صورت اون قرار بگیره.
    - تا حد امکان در مورد معلولیت فرد سوال نکنید مگر اینکه خود فرد علاقه‌ند به صحبت در این مورد باشه.
    - در برخورد با معلولین صبر و حوصله‌ی بیشتری به خرج بدید.
    - بدون اجازه به صندلی چرخ‌دار معلولین دست نزنید.
    - زمینه‌های امنیت و آسودگی افراد معلول رو فراهم کنید. مثلا در سر راهشون قرار نگیرید یا در صورت مشکل در برقراری ارتباط کمکشون کنید.
    - سعی کنید بدون خداحافظی یا بدون دلیل فرد معلول رو ترک نکنید.

Arefenazari و ElhamZamani از این پست تشکر کرده اند.
  6. ElhamZamani

ElhamZamani الهام زمانی

منم از بچگی همیشه مشکل داشتم با اینکه چکار باید بکنم در برابر افراد معلول. آخه همیشه فکر میکردم این آدما خیلی حساس خستن و ممکنه زود ناراحت شن. به همین خاطر اغلب اوقات سعی کردم موقع برخورد باهاشون طوری رفتار کنم که انگار هیچ معلولیتی ندارن. کلاً موضوع سختیه. یادمه یکی از دوستام یکی از انگشتاشو توی یه صانحه از دست داده بود و من هر وقت میخواستم باهاش دست بدم میگفتم خدایا یه طوری نباشه که ناراحت بشه

به اشتراک بگذارید