نحوه‌ی برخورد با همسر معتاد

شروع موضوع توسط Ghoroobnarenji ‏20 ژوئن 2017 در انجمن اعتیاد و سوء مصرف داروها والکل

1. Ghoroobnarenji

Ghoroobnarenji Active Member

شغل:
    دانشجو
    سلام. به نظر شما در برابر اعتیاد همسر چه واکنشی باید نشون داد؟

2. Simone66

Simone66 Active Member

به نظر من ازدواج کردن با فردی که از اعتیادش آگاهی داری که کلا کار اشتباهیه اگر هم قبل از ازدواج معتاد بوده و نگفته ، یعنی دروغ گفته، که دیگه بدتر!! اگر هم بعد از ازدواج معتاد شده باید ازش جدا شد. این نظر منه در مورد اعتیاد!

Maryam_1358 از این پست تشکر کرده است.
  3. SaraMehri

SaraMehri Active Member

شغل:
    دانشجو
    نمیشه کلی گفت باید دید شرایط چطوریه. اگه زن یا مردی که بعد از ازدواج معتاد میشن خانواده دوست باشن و همسر و بچه براشون مهم باشه و اعتیادشون هم سنگین نباشه میشه باهاش کنار اومد به شرطی که بخواد ترک کنه. اما اگه آدم معتاد هیچ ارزشی برای حانواده قائل نباشه و معتاد شیشه کراک و هروئین باشه و برای ترک هم حاضر نباشه اقدام کنه به نظرم موندن و زندگی کردن با همچین آدمی اشتباهه.

Maryam_1358 از این پست تشکر کرده است.
  4. Maryam_1358

Maryam_1358 مریم رضایی

موافقم. اغلب میگن من به خاطر بچه اعتیاد همسرمو تحمل میکنم ولی به نظر من این اشتباهه . پدر یا مادر معتاد همون نبودشون بهتر از بودشونه. اعتیاد پدر یا مادر خیلی تبعات سنگینی میتونه برای بچه داشته باشه. از سرخوردگی اجتماعی گرفته تا انواع سو استفاده حتی امکان انتقال بیماری هایی مثل ایدز و هپاتیت. تازه اگه شانس بیاره و به خاطر اعتیاد پدر یا مادرش معتاد نشه بچه

5. BitaSpring

BitaSpring بهار بیتا

خدا نشون نده. خیلی شرایط سختیه مخصوصا برای خانوما اگه بفهمن همسرشون معتاده. آدم همش میخواد معتاد رو به چشم بیمار نگاه کنه اما آخه چطوری؟ وقتی میبینی آدم معتاد برای به دست آوردن پول موادش چوب حراج به مال و ناموسش میزنه L من که باشم یک ثانیه با فرد معتاد زندگی نمیکنم

6. Razieh_R

Razieh_R راضیه_رومیانی

من اگه باشم اگه ببینم همسرم مسئولیت پذیره و حاضره ترک کنه و واقعا تلاش میکنه خودم کمکش میکنم تا ترک کنه. ولی اگه ببینم داره از اعتیادش لذتم میبره تحمل نمیکنم و جدا میشم.

به اشتراک بگذارید