موبایل و کودکان!

شروع موضوع توسط Razieh_R ‏26 ژوئن 2017 در انجمن سلامت الکترونیک

1. Razieh_R

Razieh_R راضیه_رومیانی

سلام. دوستان با توجه به اینکه در حال حاضر خیلی استفاده از موبایل های هوشمند و خیلی مدرن رایج شده و تقریبا همه یه موبایل هوشمند دارن میخواستم بدونم که در چه حدی باید برای بچه محدودیت گذاشت برای استفاده از موبایل . از چه سنی باید براش موبایل خزید. اصلا کلا تکلیف ما با این مویابل چیه که شده بلای جون همه

2. SamanePakdel

SamanePakdel سمانه پاکدل

شغل:
    آزاد
    بلای جون همه رو خوب اومدی!! درسته که بچه های الان مهارت بیشتری توی استفاده از وسایل دیجیتال دارن و ما هم سن اونا که بودم با کنترل تلویزیونم کار نمیتونستیم بکنیم ولی این موضوع لزوما چیز خوبی نیست. شاید همش بخاطر وسایل دیجیتال نباشه ها ولی بچه های این دوره زمونه همشون مضطرب و استرسی و پرخاشگرن

Razieh_R از این پست تشکر کرده است.
  3. Sepideziba

Sepideziba Active Member

میگن ارتباطی بین امواج موبایل و سلامتی تایید نشده هنوز. ولی من باور نمیکنم. این امواج روی موبایل و بقیه وسیله های الکتریکی تاثیر دارن. چطور روی مغز ما تاثیر نداشته باشن؟ در مورد بچه ها که دیگه موضوع بدتره. چون بچه ها هنوز رشدشون کامل نشده و ضعیفن و آسیب پذیر

4. Yasizandi

Yasizandi Active Member

شغل:
    دانشجو
    ما که بچه بودیم هر وقت حوصله مون سر میرفت یا میرفتیم نقاشی میکشیدیم یا کتاب رنگ آمیزی رنگ میکردیم و خلاصه از این کارا. اما الان بچه ها سرشون با انواع بازی ها تو موبایل گرمه. هم چشمشون آسیب میبینه و هم تحرکشون کمه و در نهایت هزار جور بیماری میگیرن

5. SaraMehri

SaraMehri Active Member

شغل:
    دانشجو
    من یه جا خوندم که بچه های زیر دو سال به هیچ نوع موبایل و تبلت و کامپیوتر و ... نباید دسترسی داشته باشن و بچه های بین 2 تا 6 سال هم بیشتر از دو ساعت در روز نباید در برابر صفحه نمایش این وسایل باشن. من اگه خودم باشم بعد از به دنیا اومدن بچه کلا کاری میکنم که هم خودم هم همسرم هم همه مهمونا جلوب بچه همش گوشی دستشون نباشه. گرچه بالاخره توی جامعه بچه میبینه که گوشی حرف اول و اخرو میزنه اما بازم ممکنه با این روش کمتر بره سمت این چیزا و بیشتر فعالیتهای مفید انجام بده

6. Mina.gorji

Mina.gorji مینا گرجی

ای بابا الان که گوشی داشتن بچه ها شده یه روش پز دادن پدر مادر ها که آره یعنی ما انقدر پول داریم و اونقدر لارجیم که برای بچمون گوشی آنچنانی میگیریم. بچه هم که خوب عقلش نمیرسه و وقتی میبینه دوستش گوشی داره اونم میخواد. حالا یکی بیاد حریفش شه!

7. BitaSpring

BitaSpring بهار بیتا

نباید خیلیم بد بین بود. گوشی داشتن باعث میشه که هر زمان که خواستیم بتونیم با بچه تماس بگیریم و بدونیم کجاست و چکار میکنهو قبلا که اینطوری بود؟ طرف تا یه کمی بچش دیر میکرد کلی نگران میشد تا برسه خونه. اما خب مشخصه که استفاده زیاد از موبایل نه تنها برای بچه ها بلکه برای هیچ کس خوب نیست

8. Maryam_Zavare2020

Maryam_Zavare2020 مریم زواره

شغل:
    شرکت خصوصی
    الان نرم افزارهای زیادی هستن که امکان میدن به والدین که گوشی بچه هاشونو کنترل کنن. باز شاید استفاده از این نرم افزارها یه کمی بتونه اصر مخرب شبکه های اجتماعی و ... رو روی بچه ها کم کنه.
    یه چیز دیگه هم که هست الان بعضی مادرها دیدن که گوشی و تبلت خوب وسیله ای برای سرگرم کردن بچه و جلوی سر و صدا کردن اونو گرفتن. ولی به نظرم واقعا اینکار ظلمه در حق بچه. بچه به تحرک و بازی نیاز داره و ما وظیفه داریم که محیط مناسب رو براش فراهم کنیم نه اینکه با گوشی و بازی کامپیوتری بزنیم روح و روانشو داغون کنیم

به اشتراک بگذارید