مضرات رژ لب

شروع موضوع توسط Bornafard ‏26 ژوئن 2017 در انجمن آرایش کردن

1. Bornafard

Bornafard Member

شغل:
    کارمند
    سلام دوستان. حتما شما هم کم و بیش درباره مضرات لوازم ارایش یه چیزایی شنیدید. من میخوام در مورد مضرات رژ لب اگه چیزی میدونید به بنده هم بگید. من از اصلا راضی نیستم خانمم رژ لب مخصوصا رژ لب ارزون قیمت استفاده کنه تا سلامتشو به خطر بندازه. ولی ایشون اصلا به این حرف من توجهی نمیکنن. شاید دونستن مضراتش باعث شه کمی مجاب بشن. ممنون

2. Sepideziba

Sepideziba Active Member

ای بابا خوش به حال خانومتون. من اصلا هیچ خوشم نمیاد از این مواد مصنوعی بزنم به صورتم. به نظرم نه تنها برای سلامتی ضرر دارن بلکه خیلیم مصنوعی هستن و چهره آدمو از حالی طبیعی و زیباش درمیارن. اما خب شوهرم همیشه ازم میخواد آرایش کنم :(

Bornafard از این پست تشکر کرده است.
  3. Leylaomidi

Leylaomidi Active Member

یکی از مضراتی که رژ لب داره و اکثرا هم ازش با خبرن سربه. ولی اینکه آیا واقعا یه رژ لب سرب دارن یه نه تشخیصش خیلی آسون نیست. یکی از دوستای من اینطوری امتحان میکرد: یه کم رژ لب میزد به دستش و بعد یه تیکه طلا رو چند بار میکشید روش. اگه رژ لب سرب داشت کشیدن طلا روش باعث میشه رنگش تیره بشه. نمیدونم چقدر این روش قابل اعتماد باشه البته.

4. RoyaKmalai

RoyaKmalai Well-Known Member

سلام دوست گرامی
    در حدود 6 درصدحجم رژ لب رو موم و روغن تشکیل میده. بعضی از رژ لبها حاوی حاوی مقداری روغن گوسفند هستن و ممکنه به آفت‌کش‌هایی که برای رفع کک در گوسفندان استفاده شده آغشته باشن. مواد دیگه‌ای که رژ لب از اونها ساخته شده الکل، اسانس، رنگ و ... هست.
    موادی که بهشون اشاره شد معمولا به غیر از آفت‌کش‌ها مشکلات زیادی برای سلامتی ندارن. اما این به معنای بی‌ضرر بودن رژ لب نیست.
    بعضی از عوارض مواد مضر موجود در ترکیب رژ لب:
    • بسیاری از رژ لب‌ها دارای فلزهای سنگینی مثل کروم، منیزیوم، کاستیوم و سرب هستن که برای بدن زیان‌آورن.
    • رژ لب‌ها دارای ترکیبات ذغال سنگ هستن و ممکنه باعث بروز مشکلات چوستی بشن.
    • تحقیقات نشون داده که سرب موجود در رژ لب‌ها باعث بلوغ زودرس در دختران میشه.
    • فلزات سنگین موود در رژ لب‌ها باعث بروز حساسیت در کودکان میشه.
    • الکل موجود در رژ لب‌های مایع بیشتره و در نتیجه بیشتر از رژ لب‌های جامد باعث خشکی لبها میشن.
    • موادمضری که گفته شد در رژ لب‌های 24 ساعته بیشتر هستن.

Bornafard و SaraMehri از این پست تشکر کرده اند.
  5. RoyaKmalai

RoyaKmalai Well-Known Member

بعضی از نکات مفید در استفاده از رژ لب:
    • بهتره از رژ لبهای ارگانیک و گیاهی استفاده کنید اگرچه ماندگاری این رژ لبها کمتره و قیمتشون هم بالاتره.
    • به هیچ وجه از رژ لب افراد دیگه استفاده نکنید.
    • از به کار بردن رژ لب در مورد کودکان خودداری کنید.
    • گرون بودن رژ لب به معنای کمتر بودن مواد مضر اون نیست. بسیاری از رژ لبهای گران‌قیمت مقدار زیادی سرب و دیگر فلزات سنگین دارن.
    • در صورتیکه بعد از مصرف رژ لب متوجه شدید که بهش حساسیت دارید استفاده از اون رو متوقف کنید.

Bornafard و SaraMehri از این پست تشکر کرده اند.
  6. SaraMehri

SaraMehri Active Member

شغل:
    دانشجو
    همیشه در مورد ضرر و زیان لوازم ارایشی میشنویم ولی بازم میخریم تازه از این ارزونا و بی کیفیتا هم میخریم و استفاده میکنیم. اصلا یه طوری شده که انگار استفاده از رژ لب شده ضرورت. ادم خودشو نمیتونه بدون رژ لب تصور کنه. یه بلایی سرمون آوردن بخدا

به اشتراک بگذارید