مشکلات روحی و روانی در سالمندان

شروع موضوع توسط Simone66 ‏3 ژوئن 2017 در انجمن سالمندان

1. Simone66

Simone66 Active Member

سلام. دوستان میخواستم در مورد مشکلات روحی توی افراد سالمند بیشتر بدونم. آخه یه جا خوندم که تنها دو درصد از افراد از والدین سالمند خودشون حمایت میکنن و خیلی از سالمندان مشکلات روانی شدیدی دارن که کسی بهشون توجه نمیکنه. خیلی ناراحت شدم. من هر از گاهی میرم خونه سالمندان و براشون خوراکی میبرم. اینا خیلی گناه دارن آخه :(

2. RoyaKmalai

RoyaKmalai Well-Known Member

سلام دوست عزیز
    ضمن تشکر از عمل نوع‌دوستانه‌ی شما در عیادت از سالمندان در مورد مشکلات روحی و روانی افراد سالمند موارد زیر رو می‌تونم خدمتتون عرضه کنم:
    - افسردگی:
    یکی از مهمترین مشکلات روانی افراد سالمند افسردگی هست. افسردگی در افراد سالمند مشکل جدی‌ای محسوب میشه چرا که در حدود 20 درصد از خودکشی‌ها مربوط به افراد بالای 65 سال بوده. افسردگی در سالمندان یه موضوع طبیعی نیست و مشابه دیگر افراد افسردگی در سالمندان هم نوعی بیماری تلقی میشه. افسردگی در سالمندان متاسفانه زمانی تشدید میشه که فرد فکر کنه حمایت و توجه دیگران رو به همراه خود نداره.
    - زوال عقل:
    یکی از مشکلات روانی دوران سالمندی زوال عقل و از دست دادن حافظه هست. برای جلوگیری از تشدید سریع این مشکل در سالمندان باید با مشاهده‌ی علائم اولیه اختلال حافظه به پزشک مراجعه بشه.
    - اختلال خواب:
    در حدود نیمی از سالمندان دچار اختلالات خواب هستن. بی‌خوابی و سخت به خواب رفتن از جمله مهمترین اختلالات خواب در سالمندان هست. این مشکلات ارتباط نزدیکی با افسردگی دارن.

Simone66، Razieh_R، Simasami و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. RoyaKmalai

RoyaKmalai Well-Known Member

بعضی از دیگر مشکلات روانی در سالمندان موارد زیر هستن:
    - استرس
    - زودرنجی
    - بی‌اشتهایی
    - اختلال در تصمیم‌گیری
    - پرخوری
    - و ...

Simone66، Razieh_R، Simasami و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  4. ElhamZamani

ElhamZamani الهام زمانی

خب طبیعیه که وقتی آدم ببینه که با مرگ فاصله ش کمتر از همیشه شده و از طرفی هم اطرافیانش فراموشش کردن افسرده و مضطرب بشه. به نظرم باید گروه هایی تشکیل بشه که سالمندان توی اونها بتونن اوقات فراغتشون رو بگذرونن و کارهای مفید انجام بدن تا احساس بیهودگی نکنن. دولت هم باید کمک کنه و امکانات رفاهی بیشتری برای سالمندان فراهم کنه.

Simone66 از این پست تشکر کرده است.
  5. Simasami

Simasami Active Member

من همیشه فکر میکردم خونه سالمندان خوبه برای افراد مسن چون اونجا با هم سن و سالای خودشون هستن و همزبون دارن ولی وقتی یه بار رفتم اونجا دیدم نه اینطوریا نیست و محیط اونجا به شدت سرد و غمزده ست و اکثر این پیرزن ها و پیرمردهای بیچاره رفته بودن زیر پتوشون و خوابیده بودن و حتی نمیخواستن حرف بزنن با آدم. بخدا نامردیه که آدم هوای پدر و مادرشو نداشته باشه

6. Razieh_R

Razieh_R راضیه_رومیانی

دقیقا منم با شما موافقم. سرای سالمندان نباید جایی مثل خونه یا خوابگاه باشه برای سالمندان بلکه باید جایی باشه که اونا برن و اونجا کارهای مورد علاقه شونو انجام بدن و از زندگیشون لذت ببرن.

به اشتراک بگذارید