مزیتها و روش استفاده ماسک مو و نرم کننده

شروع موضوع توسط leila992 ‏12 فوریه 2018 در انجمن مراقبتهای مو

 1. leila992

  leila992 Member

  تاریخ عضویت:
  ‏6 دسامبر 2017
  ارسال ها:
  118
  تشکر شده:
  0
  جنسیت:
  زن
  در بازار مدل های متنوعی از انواع نرم کننده مو وجود دارد که یکی از آن ها با موهای شما سازگاری بیشتری خواهد داشت . برخی مواقع شما از نرم کننده ها استفاده می کنید و مو ها می ریزند ، در این شرایط فکر می کنید مشکل از نرم کننده یا کاندیشنر موی شما می باشد . اما مشکل جای دیگری می باشد. در این مطلب درباره ی ماسک مو ها ، انواع نرم کننده مو ، مزیت ها ، روش استفاده و دلایل ریزش مو در اثر استفاده از کاندیشنر صحبت می کنیم.


  [​IMG]


  نرم کننده مو یا کاندیشنر

  مواد فعال سطحی (سورفکتانت ها) که در شامپو ها هستند، پس از مصرف بار منفی بر روی مو ها به جای می گذارند . به این ترکیبات به دلیل دارا بودن بار منفی، سورفکتانت های آنیونی می گویند و این بار منفی موجب می گردد تا پولک های سطح خارجی مو باز گردد.

  باز شدن پولک ها موجب از دست رفتن رطوبت سطح پوست می گردد و همین امر ، خود باعث کدر شدن مو ها خواهد شد. انواع نرم کننده مو یا کاندیشنر ها ترکیباتی هستند که ساختار آن ها دارای بار مثبت می باشد و سورفکتانت های کاتیونی نام دارند که سورفکتانت های آنیونی را خنثی می کنند و بدین ترتیب باعث درخشنگی و حالت پذیر شدن مو ها می گردد.


  [​IMG]  انواع نرم کننده مو

  نرم کننده های مو به دو دسته تقسیم می گردند:

  دسته اول : در هنگام استفاده از این نوه نرم کننده ها احتیاجی به آب کشی مو نخواهد بود و تا شامپو زدن بعدی روی موها باقی می مانند.

  دسته دوم : این دسته از نرم کننده ها بعد از شامپو کردن موها مصرف می گردند و بعد از مصرف نیاز به آب کشی مو خواهد بود.

  به طور کلی می توان گفت آن دسته از نرم کننده های مو که احتیاجی به آب کشی مو ندارند، باید به طور کامل روی مو های شما باقی بمانند و آن دسته از نرم کننده مو که نیاز به آب کشی مو خواهند داشت، حتما باید به مقدار ناچیز بر روی مو های شما باشند۔

  روش صحیح مصرف نرم کننده مو
  در ابتدا نرم کننده ای را با توجه به نوع موی سر خود انتخاب نمایید . همراهان مجله ی پزشکی رایان درمان ، دقت داشته باشید بعد از شامپو کردن، مو ها به خوبی آب کشی نمایید تا باقی مانده ی شامپو از لا به لای مو های شما پاک گردد.

  در هنگام استفاده از نرم کننده مو برای جذب بهتر، حتما باید آب اضافی مو را بگیرید. روش استفاده از نرم کننده یا همان کاندیشنر مو به گونه ای است که مقداری از آن را بر روی کف دست می ریزید، دست ها را مالش می دهید و سپس روی تار های مو مالش بدهید و به آهستگی ماساژ مو ها را شروع کنید.

  لازم به ذکر می باشد که کاندیشنر را به هیچ عنوان نباید روی پوست سر خود ماساژ بدهید ، بدین دلیل که باعث سست شدن ریشه ی مو ها خواهد شد و فقط می توانید آن را بر روی ساقه و نوک مو ها مصرف نمایید.

  جهت خنثی سازی بار الکتریکی توسط کاندیشنر ۲ الی ۳ دقیقه زمان لازم خواهد بود و مو ها بعد از ۱یک الی 5 دقیقه آب کشی می گردند. هنگام آب کشی نرم کننده مو ، باید مقداری از آن روی سطح مو باقی باشد، بنابر این از زیاده روی در آب کشی کردن اجتناب کنید. توجه کنید که باقی ماندن مقدار زیاد کاندیشنر روی مو ها، موجب کدر و مات شدن مو ها خواهد شد.


  [​IMG]


  در صورتی که از کاندیشنر استفاده کرده اید و در مو های خود احساس سنگینی دارید، امکان دارد به علت های متفاوتی باشد ، نظیر :

  1. کاندیشنر مناسبی برای استفاده انتخاب نکرده اید و یا میزان مصرف کاندیشنر بیش از حد لازم می باشد.
  2. روش استفاده از نرم کننده مو به درستی انجام نشده است.
  3. مو ها را به خوبی آب کشی نکرده اید. جهت آب کشی کاندیشنر از روی مو های ضخیم دمای آب کمتر و برای آب کشی کاندیشنر از روی موهای نرم و نازک دمای آب بیشتری در نظر بگیرید، تا نرم کننده ی کمتری روی مو ها باقی بماند.
  مزیت استفاده از نرم کننده مو
  شاید برخی از افراد با خود فکر کنند نیازی به نرم کننده های مو ندارند و صرفا انتخاب یک شامپوی خوب از انواع شامپو های موجود در بازار برای آن ها کفایت می کند، اما قضیه به این سادگی ها هم نیست . استفاده از نرم کننده ها مزیت هایی نیز دارد ، مزیت هایی نظیر :

  • کاندیشنر خوب کوتیکول و کورتکس موها را بهبود بخشیده و مو هایی که تحت فرآیند شیمیایی قرار داشته و قلیایی شدند را به حالت عادی اسیدی باز می گرداند.
  • نرم کننده ها از خشکی مو پیشگیری کرده و درخشندگی و شفافیت به مو های شما می بخشند.
  • کاندیشنر ph اسیدی داشته و حالت قلیایی رنگ مو را از بین خواهد برد.
  • نرم کننده هایی که به علت خنثی کردن اکسیداسیون به آن ها آنتی اکسیدان می گویند، منافذ مو را تقویت کرده و موجب تثبیت رنگ مو ها می گردند. همچنین آن ها زبری و شکنندگی مو ها را نیز از بین خواهند برد.
  • کاندیشنر منافذ ناهموار را در سطح مو پر می کند و مو ها را نرم خواهد کرد.
  • نرم کننده ی مو از گره خوردن و همین طور در هم پیچیدن مو جلوگیری خواهد کرد.
  ماسک مو
  ماسک مو بعد از شستن مو ها طبق توصیه ی شرکت سازنده استفاده می گردد. ماسک مو مو ها را نرم می کند و ساقه ی مو را تقویت خواهد کرد و کارکردی شبیه به نرم کننده های مو دارد.  [​IMG]


  روش مصرف ماسک

  ماسک های مو را با توجه به توصیه ی کارخانه ی سازنده باید استفاده نمود و معمولا روش استفاده یا مدت زمان استفاده از آن ها متفاوت می باشد. البته بسته به نظر کارخانه ی تولید کننده ی آن بعد از مصرف می توان مو ها آب کشی نمایید و یا آب کشی نکنید.

  مزیت استفاده از ماسک های مو

  ماسک مو باعث حفظ رطوبت مو می گردد و از بروز موخوره جلوگیری خواهد کرد. افزون بر این ماسک مو به موها لطافت می بخشد و حالت پذیری مو را بیشتر خواهد کرد. البته ماسک مو مزیت های دیگری نیز دارد ؛ که عبارتند از :

  • ماسک موی مخصوص مو های آسیب دیده یا دمیج مو ها را تقویت می کند و موجب ترمیم ساقه ی مو می گردد.
  • ماسک موی مخصوص مو های رنگ شده ساختار مو را بازسازی می کند و مو ها را در مقابل اشعه ی نور خورشید محافظت خواهد کرد. همچین رنگ مو ها را تثبیت می کند و موجب درخشندگی مو ها می گردد.
  • حتی ماسک مو خاصیت رطوبت رسانی به مو ها را نیز دارد.

  منبع : رایان درمان
   

به اشتراک بگذارید