فیبروم رحم

شروع موضوع توسط SamanePakdel ‏10 ژوئن 2017 در انجمن مشکلات داخلی زنان

1. SamanePakdel

SamanePakdel سمانه پاکدل

شغل:
    آزاد
    سلام خانوما کسی هست که تا حالا فیبروم داشته باشه؟ خیلی چیز خطرناکیه؟ من اخیرا خیلی خونریزی پریودم زیاد شده بود طوریکه دیگه مجبور شدم برم دکتر و دکتر برام سونو نوشت. توی سونو بهم گفتن که فیبروم دارم. حالا قراره جوابشو ببرم برای دکتر. ولی خیلی میترسم. یعنی سرطان گرفتم؟ نکنه بچه دار نتونم بشم. خیلی میترسم :(

2. Venus_alone

Venus_alone Active Member

سلام عزیزم. نترس سرطان نداری. فیبروم که سرطان نیست. فیبروم توده ی خوش خیمه و خیلی از خانوما هم دارن فیبروم. اگه بزرگ باشه با جراحی میشه درش آورد اگه هم کوچیک باشه که فعلا کاریش ندارن و بچه دار هم میتونی بشی.

SamanePakdel از این پست تشکر کرده است.
  3. Asemaneabi

Asemaneabi Active Member

من حدود 4 سال فیبروم داشتم. هر بار میرفتم سونو حدود یه سانت بزرگتر شده بود. چندین دکتر معروف و خوب رفتم. آخرش مجبور شدم جراحی کنم و درش بیارم. جای نگرانی نیست آخرش جراجی کردنه دیگه. ولی حتما پیگیرش باش چون اگه خیلی بزرگ باشه و درش نیاری ممکنه آخر سر مجبور شن کل رحمو در بیارن. تنها کاری که الان باید بکنی اینه که استرس نداشته باشی و یه دکتر خوب پیدا کنی و بهش اعتماد کنی همین

4. Ghoroobnarenji

Ghoroobnarenji Active Member

شغل:
    دانشجو
    برای بارداری بستگی داره که فیبروم دقیقا کجا باشه و اندازه ش چقدر باشه. نتیجه سونو رو که ببری پیش دکتر بهت میگه میتونی بچه دار بشی یا نه و کلا چکارا باید بکنی. ولی عزیزم جای نگرانی نیست اکثر اونایی که فیبروم دارن کارشون به جراحی نمیکشه. من توی خانومای باشگاه زیاد دیدم کسانی که مشکل خونریزی داشتن و رفتن سونو معلوم شده فیبروم دارن. کلا انگار خیلی مشکل نادری نیست و خطرناکم نیست

5. Maryam_1358

Maryam_1358 مریم رضایی

منم خونریزی پریودم تازگیا خیلی زیاد شده مشکل تکرر ادرارهم دارم . یعنی ممکنه منم فیبروم داشته باشم؟ میشه بگی دیگه چه علائمی داشتی؟

6. SamanePakdel

SamanePakdel سمانه پاکدل

شغل:
    آزاد
    من بیشتر همون خونریزیم شدید شده بود ولی موقع رابطه هم درد داشتم و اذیت میشدم. اگه این مشکلاتو داری بهتره قرصایی که استروژن بالا دارن نخوری بری دکتر تا مطمئن شی مشکلت چیه

به اشتراک بگذارید