فواید بغل کردن نوزاد

شروع موضوع توسط Razieh_R ‏24 ژوئن 2017 در انجمن سلامت روان کودکان و نوجوانان

1. Razieh_R

Razieh_R راضیه_رومیانی

سلام بر شما. میخواستم بپرسم اینکه میگن اگه نوزاد رو زیاد بغل کنی براش بده و بغلی میشه درسته؟

2. Maryam_1358

Maryam_1358 مریم رضایی

منم از این حرفا موقعی که دخترم تازه به دنیا اومده بود زیاد شنیدم. ولی من که گوش نمیکردم بهشون. یعنی چی بچه بغلی میشه؟ نوزاد وقتی به دنیا میاد به بغل و محبت و گرمای مادرش احتیاج داره

Razieh_R از این پست تشکر کرده است.
  3. Simasami

Simasami Active Member

اینا حرفای قدیمیاس. من قبول ندارم که توی حرفای قدیمیا یه حکمتی هست. همین حرفا رو رفتارهاشون باعث شده که نسل جوون که ما باشیم این همه مشکل روحی و روانی داشته باشیم.

4. RoyaKmalai

RoyaKmalai Well-Known Member

سلام دوست گرامی
    در آغوش گرفتن و بغل کردن نوزاد فواید بسیاری هم برای نوزاد داره و هم برای مادر. این حرف که میگن زیاد بغل کردن نوزاد باعث بغلی شدن اون میشه واقعا هیچ معنا و توجیه علمی نداره. نوزاد از زمان تولد تا حدود دو سالگی بیش از هر فرد دیگه‌ای به مادر نیاز داره و در این سن هست که نوزاد کم ‌کم از قاعده‌های این دنیا آگاه میشه و خیلی از باورها توی ذهنش نقش میبندن.
    بغل کردن کودک باعث ایجاد احساس امنیت در اون شده و از شکل‌گیری یک شخصیت مضطرب و بدبین در اون پیشگیری میکنه.

Razieh_R و Monafarmani از این پست تشکر کرده اند.
  5. Monafarmani

Monafarmani مونا فرمانی

من فکر نمیکنم این حرف درست باشه. آخه چرا باید بغل مادر برای نوزاد بد باشه؟ من شنیدم حتی شنیدن صدای مشابه صدای قلب مادر هم برای نوزاد ارامش بخشه چه برسه به اینکه واقعا نوزاد توی بغل مادرش باشه و گرماشو حس کنه و صدای قلبشو بشنوه

mariyeh و Razieh_R از این پست تشکر کرده اند.
  6. Simone66

Simone66 Active Member

وقتی یه نفر تصمیم میگیره که مادر بشه باید قبول کنه که مادر شدن یعنی در خدمت بچه بودن. اینکه بخوای بچه دار بشی و بگی منم حقی دارم اشتباهه. این قانون طبیعته که مادر در خدمت نوع باشه. اگه بچه دار شدی باید خودتو صرف اون کنی اگه میخوای بچه ت سالم بار بیاد. ممکنه بچه بخواد 24 ساعته توی بغل تو باشه. تو وظیفه ت هست که بغلش کنی بهش امنیت و آرامش بدی. البته میتونی بغلش هم نکنی اما نباید هم انتظار داشته باشی که بچه ت از نظر روانی سالم بار بیاد. بله مادر عزیز. بچه به دنیا آوردن درد زایمان کشیدن نیست فقط . بچه دنیا آوردن یعنی یک عمر مسئولیت بی نهایت. پس حواست باشه که چکار داری میکنی.

7. mariyeh

mariyeh New Member

سلام دوست عزیز . اصلا این درست نیست که بچه رو نباید بغل کرد بغلی میشه . بچه در بغل مادرو پدر آرامش داره . اعتماد به نفسش بالا میره

به اشتراک بگذارید