سرگرم کردن کودکان بدون تلویزیون

شروع موضوع توسط Leylaomidi ‏14 ژوئن 2017 در انجمن امور تربیتی و نحوه رفتار با کودکان

1. Leylaomidi

Leylaomidi Active Member

سلام. خانوما پسر من خیلی بیش از اندازه تلویزیون نگاه میکنه. در واقع تمام وقتشو پای تلویزیونه. خودم میدونم که این اصلاً خوب نیست ولی واقعا نمیدونم چکار باید بکنم. نظر شما رو میخواستم بدونم.

2. Maryam_Zavare2020

Maryam_Zavare2020 مریم زواره

شغل:
    شرکت خصوصی
    به نظر من رفتار خانواده خیلی روی بچه تاثیر میذاره وقتی بچه ببینه که بزرگترها برای سرگرمی و وقت گذروندن پای تلویزیون میشینن خب اونم یاد میگیره و همین کارو میکنه ولی اگه والدین به جای تلویزیون نگاه کردن وقت بیشتری برای مثلا کتاب خوندن بذارن بچه هم مطمئنا تحت تاثیر قرار میگیره. به همین خاطر فکر میکنم شما و پدرش و احتمالا برادر و خواهرهای بزرگترش باید کمتر تلویزیون نگاه کنید. براش کتاب مخصوص سن خودش بخرید و کمکش کنید که بخونه. یا تشویقش کنید که نقاشی بکشه

Leylaomidi از این پست تشکر کرده است.
  3. Razieh_R

Razieh_R راضیه_رومیانی

این فقط مشکل پسر شما نیست. مشکل خیلی از بچه هاست. انگار تلویزیون و موبایل و بازی کامپیوتری شده جر لاینفک زندگیشون. به نظرم باید کم کم و به تدریج این عادت رو از سرش بپرونی. شاید بهتر باشه توی چند تا کلاس ورزشی و هنری که بهشون علاقه داره ثبت نامش کنی تا وقتش بیشتر پر بشه.

4. Ghoroobnarenji

Ghoroobnarenji Active Member

شغل:
    دانشجو
    باید وقت بیشتری براش بذاری. ببریش فضای سبز و طبیعت تا بتونه اونجا بازی کنه. من هر روز دخترمو میبرم پارک تا بتونه اونجا با دوستاش بازی کنه. تحرک و بازی برای بچه ها از نون شبم واجب تره. تلویزیون فقط روح و روان این طفلای معصومو نابود میکنه.

5. Mania_m

Mania_m Active Member

شغل:
    خانه دار
    خودتون کمتر تلویزیون نگاه کنید. مثلا اگه عادت دارید زمان غذا خوردن تلویزیون روشن باشه این عادت رو ترک کنید. براش بازی فکری بخرید. بشینید خودتون هم باهاش بازی کنید.

6. Monafarmani

Monafarmani مونا فرمانی

خودتون باید کمتر تلوزیون نگاه کنید. البته بالاخره بچه ها از دوستای هم سن و سالشون تاثیر میگیرن. ولی باز هم حانواده تاثیر قابل توجهی داره. سعی کنید تشویقش کنید که کارهایی رو یاد بگیره که در آینده به دردش میخورن. مثل یاد گرفتن زبان یا موسیقی یا ورزش کردن. میتونید بیشتر از دوستاش بخواید بیان خونه شما برای بازی. کتاب خوندن و گوش دادن به قصه های ضبط شده هم خیلی راه خوبیه

به اشتراک بگذارید