زودانزالی

شروع موضوع توسط Hadipezaski ‏10 می 2017 در انجمن مباحث عمومی سلامت جنسی

1. Hadipezaski

Hadipezaski Member

سلام دوستان. میخواستم بدونم کسی میدونه که برا مشکل زودانزالی چکار باید کرد؟ اصن کلا زودانزالی مشکل محسوب میشه؟ ممنون

2. MohsenMoghadam_67

MohsenMoghadam_67 محسن مقدم

شغل:
    آزاد
    اینکه زودانزالی مشکل محسوب میشه یا نه رو از نظر پزشکی نمیدونم اما میتونم اینو بگم که ایا اینکه مردی زودانزال باشه توی رابطه ی زناشویی مشکل محسوب میشه یا نه بستگی به زوج داره. واقعا من فکر نمیکنم اینطوری باشه که همه خانوما از زودانزال بودن مرد بدشون بیاد. تازه من فکر میکنم خیلی از خانوما از طولانی شدن رابطه جنسی خوششون نمیاد. واقعا از این باوری که بین مردم رایجه که اره زودانزالی بیماریه و نیاز به درمان داره بدم میاد. این شده اسباب دست فروش محصولات مضر تبلیغاتی برای درمان مشکلات به اصطلاح جنسی. آدم فقط باید با همسر همدل باشه و بس.

Hadipezaski از این پست تشکر کرده است.
  3. Nima.hakim

Nima.hakim Member

فکر نمیکنم مشکل خاصی باشه. بیشتر جنبه‌ی روانی داره و متاسفانه اغلب افرادی که این مشکل رو دارن، ک تعدادشون کم هم نیست، بدتر با استرسی که بابت این موضوع به خودشون وارد میکنن بدترم میشه مشکلشون. خیلی اوقات پسرهایی که ازدواج نکردن میبینن مشکل زودانزالی دارن و بخاطر این حتی به فکر ازدواج هم نمیفتن غافل از اینکه این زودانزالی ریشه ش ممکنه نبودن تجربه کافی در رابطه جنسی باشه و ای بسا بعد ازدواج کم کم خوب بشه.

4. Sepehrstar

Sepehrstar سپهر کرمانی

سلام. مهمترین عللی که باعث زودانزالی میشن اینا هستن:
    - وقفه‌ی زیاد بین دو روابط جنسی
    - تجربه کم در رابطه جنسی
    - مشکلات روانی مثل استرس و افسردگی
    - احساس گناه در رابطه‌ی جنسی
    - مصرف برخی داروها
    - بعضی بیماری‌ها جسمی مثل اختلالات هورمونی
    - تغذیه نامناسب و استفاده مکرر از فست‌فودها
    - بی‌خوابی

5. Alinamjoo

Alinamjoo Member

برای رفع مشکل زودانزالی میتشه از پماد لیدوکائین استفاده کرد. استفاده از کاندوم به خصوص کاندوم های تاخیری هم میتونه مفید باشه. اما به نظرم هیچ چیز به اندازه ی داشتن آرامش و اعتماد به نفس توی رابطه نیست. این که آدم بدونه همسرش باهاش یکدله و صرفاً به خاطر زودارضا شدن ته خیار براش تلخ نمیشه!! خیلی میتونه تاثیر داشته باشه برا رفع این مشکل. من واقعا فکر نمیکنم اونطوری که مدام میخوان از طریق تبلیغات به ما بگن زودانزالی یه اختلال یا ناتوانی جنسی باشه.

6. Keyvankarimi

Keyvankarimi Active Member

هیچی مثل عشقبازی قبل رابطه برای رفع زودانزالی خوب نیست. رابطه که فقط دخول نیست. این در اصل عشقبازیه که زن و شوهر رو به هم نزدیک میکنه و روحشونو ارضا میکنه. نباید دچار وسواس بشی. آخه من خودم قبل ازدواج این مشکلو داشتم و اون اوایل ازدواج هم همچنان همینطوری بودم. اما بعد ازدواج دیدم که بابا این چیزی که از رابطه ی جنسی برا من تصویر شده بود خیلی با واقعیت فرق داشت. اصل رابطه جنسی رو معاشقه دیدم و خوشبختانه الانم مشکلم حل شده

7. IJOFT

IJOFT New Member

سلام

دوست عزیز، زود انزالی یک اختلال جنسی محسوب می شود. بعضی از مردان پس از معاشقه و پیش از اینکه دخولی صورت بگیرد، انزال می شوند که این مساله نه برای مرد و نه برای زن، چندان جالب نیست. بعضی از مردان بعد از دخول، اما بعد از چند حرکت رفت و برگشت، دچار انزال می شوند.
    انزال زود رس ممکن است به دلیل مشکلات جسمی یا مسائل روانی اتفاق بیفتد. بعضی از داروهای خاص هم می توانند باعث انزال زود رس شوند.
    اگر شرایط شما به گونه ای است که رابطه جنسی شما و همسرتان را تحت تاثیر قرار داده است حتما با یک پزشک و در صورت نیاز با یک روانپزشک مشورت کنید.

مطالعه مقاله مشکلات جنسی مردان نیز می تواند تا حدودی این مسئله را برای شما روشن کند.

http://daninonline.org/Maghalat-Hamsaryabi/ekhtelalate-jensi-madan/

به اشتراک بگذارید