دلشوره

شروع موضوع توسط Venus_alone ‏3 آوریل 2017 در انجمن اختلالات روانی

1. Venus_alone

Venus_alone Active Member

من مدام دلشوره دارم.اصلا تو دلم غوغاست و واقعا هم نمیدونم چرا.هیچ اتفاق خاصی نیست ولی من مدام دلشوره دارم.چیکار باید بکنم به نظر شما؟

2. Aria_Khoshdel

Aria_Khoshdel آریـــا

سلام بر شما.
    تو روانشناسی به دلشوره اصطلاحاً میگن اضطراب و معمولا یه حس مبهمه که ادم احساس میکنه هر لحظه یه اتفاق بد میخواد بیفته. این حس، یعنی دلشوره و اضطراب، یه حس عمومی شده دیگه. تو وضعیت زندگی امروزی با آپارتمان‌ها و ماشین‌ها و دوری از طبیعت و ساعت کاری زیاد و ...، اضطراب یه مشکل فراگیر شده. سعی کنید هر وقت اضطراب داشتید توی یه جای خلوت یه موزیک طبیعت‌گرا گوش کنید. چشماتون رو ببندید و به جای اینکه به چیزهای بد فکر کنید به چیزهای خوبی که تو زندگیتون اتفاق افتاده و یا ممکنه در آینده اتفاق بیفته فکر کنید.
    بامهر.

Hadipezaski، Akbar_jms، Venus_alone و 4 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. Monafarmani

Monafarmani مونا فرمانی

اضطراب بیشترش از تنهاییه و بیکاریه. این دوعامل رو رفع کنید همه چی حله.

Venus_alone از این پست تشکر کرده است.
  4. Razieh_R

Razieh_R راضیه_رومیانی

منم دلشوره دارم.احساس میکنم چیزی تو دلم یهو میریزه پایین.سعی میکنم وقتمو با ورزش کردن و فیلم دیدن بگذرونم.ورزش خیلی خوبه.من صبح ها میرم پیاده روی و بعداز ظهرها با دوستام میرم تنیس.

5. Maryam_Zavare2020

Maryam_Zavare2020 مریم زواره

شغل:
    شرکت خصوصی
    «الا بذکرالله تطمئین القلوب». یادت باشه با یاد خدا میتونی آروم بشی.هروقت استرس و دلشوره داشتی با خدا حرف بزن.باش درد دل کن.مطمئن باش حرفتو میشنوه و کمکت میکنه.اینو بدون که خدا همیشه باهاته و تنهات نمیذاره.اینو بدون که همیشه داره میبینتت.هواتو داره.من هروقت مشکلی سرراهم میاد میگم خدا باهامه پس مشکلی نیست.

6. RoyaKmalai

RoyaKmalai Well-Known Member

سلام.
    دلشوره‌ی شما ممکنه علل مختلفی داشته باشه:
    · ترس از مرگ
    · ترس از آینده
    · کمال‌گرایی
    · نداشتن اعتماد به نفس
    · ترس از مورد تایید واقع نشدن
    · بیخوابی و بدخوابی
    شما باید علتش رو پیدا کنی.باید ببینی اگه واقعا اعتماد به نفس نداری و مدام فکر میکنی مورد تایید قرار نمیگیری خب باید رو این کار کنی تا دلشوره هم از بین بره.اگه زیاد به آینده فکر میکنی خب طبیعتا ممکنه اضطراب و دلشوره بیاد سراغت.چون آینده مبهمه و هرچیز مبهمی برا ما دلشوره میاره.به جاش به زمان حال فکر کن و صرفا از لحظه استفاده کن.

Hadipezaski، Akbar_jms، Monafarmani و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  7. Akbar_jms

Akbar_jms اکبر جمشیدی

سلام.با خدا باشید.با خدا بودن فقط به معنی این نیست که روز و شب نماز بخونید و روزه بگیرید.نه.دست یه پیرمرد رو گرفتن یعنی با خدا بودن.به یه ناتوان کمک کردن یعنی با خدا بودن.وضع مالیتون چطوره؟تا حالا رفتید محله های پایین شهر؟اگه وضع مالیتون در حدی هست که بتونید حتی خیلی کم بهشون کمک کنید و براشون غذا و ... ببرید خیلی خوبه.روحتون صفا میبینه.همیشه به یادتون باشه که خدا داره ما رو میبینه.تمام مشکلات خدا امتحان و آزمایش ماست.نباید کم بیاریم.به خدا نگیم مشکل دارم.به مشکل بگیم خدا دارم

8. Hadipezaski

Hadipezaski Member

هروقت دلشوره گرفتی آیت الکرسی بخون و صدقه بنداز.من این کار رو میکنم خیلی بهتر میشم

به اشتراک بگذارید