ترک سیگار

شروع موضوع توسط Mobinadepress ‏29 ژوئن 2017 در انجمن سیگار

1. Mobinadepress

Mobinadepress Active Member

سلام. دوستان کسی شخصا تجربه ترک سیگار داشته؟ چطوری میشه سیگارو برای همیشه گذاشت کنار؟ ممنون میشم کمکم کنید

2. Razieh_R

Razieh_R راضیه_رومیانی

سلام عزیزم به سلامتیت فکر کن.

Mobinadepress از این پست تشکر کرده است.
  3. Mobinadepress

Mobinadepress Active Member

اتفاقا من هر بار که سیگار میکشم... هر بار که سهله با هر پکی فقط به این فکر میکنم که یه قدم به سرطان نزدیک شدم. خووووووب میدونم سیگار چه به روز آدم میاره ولی بازم نمیتونم نکشم. اصلا کیه که ندونه سیگار چه ضررهایی داره برای بدن. بخدا درموندم نمیدونم چکار کنم :(

4. RoyaKmalai

RoyaKmalai Well-Known Member

سلام دوست گرامی
    روش‌های زیر پرکاربردترین روش‌های ترک سیگار هستن:
    ترک بدون کمک دیگران: در این روش فرد تصمیم میگیره بدون هیچگونه کمکی سیگار رو ترک کنه. این روش تنها حدود ده درصد موارد موفقیت آمیزه.
    شناسایی محرک‌های ایجاد احساس هوس به سیگار: در این روش با کمک یه متخصص فرد محرک‌هایی که باعث میشه احساس هوس پیدا کنه نسبت به سیگار رو شناسایی میکنه و سعی میکنه که اون محرک‌ها رو کنترل کنه.
    درمان دارویی: در این روش از بعضی داروهای تجویز شده توسط پزشک مثل زیبان برای ترک سیگار استفاده میشه.
    ترک با استفاده از جایگزین‌های نیکوتین: انواع جایگزین‌های نیکوتین یه شکل آدامس، اسپری، چسب و ... وجود داره که میتونه کمکی باشه به افراد سیگاری برای ترک. البته توصیه میشه استفاده از این محصولات تحت نظر پزشک باشه و علاوه بر این تنها به استفاده از این محصولات بسنده نشه و رفتاردرمانی هم در کنارش باشه.

Alinamjoo، Daaryaraha، Yasizandi و 4 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  5. SaraMehri

SaraMehri Active Member

شغل:
    دانشجو
    سلام دوست عزیز. دقیقا همینطوره و حق با شماست. اغلب افرادی که سیگار میکشن میدونن که سیگار برای سلامتی مضره ولی باز سیگار میکشن. من خودم هیچوقت سیگاری نبودم ولی یه دوستی داشتم که مدت طولانی سیگاری بود و بالاخره یه بار ترک کرد. خودش میگفت که چیزی که باعث شده ترک کنه این بوده که به همه اعلام کرده که میخواد ترک کنه و به همین خاطر دیگه نتونسته هر وقت دلش خواست هر جا ازادانه سیگار بکشه. البته خب عوامل دیگه هم بودن ولی این انگار خیلی بهش کمک کرده بود

Mobinadepress از این پست تشکر کرده است.
  6. Nima.hakim

Nima.hakim Member

بذار من تجربیاتمو در مورد ترک سیگار بگم برات:
    در درجه اول به هیچ وجه سیگار پاکتی نخر بذار تو جیبت. این یه قانونه!! سیگار اگه نداشته باشی سیگار نمیکشی! به همین راحتی. نهایتش سه تا سیگار باشه تو جیبت فقط.
    بعد به همه بگو که ترک کردی. لاف بزن جلوی همه و بگو که به آب خوردنی ترک کردی. اینطوری اگه بخوای جلوی دیگران سیگار بکشی همه میگن چی شد پس تو که به اب خوردنی ترک کرده بودی؟!! اینطوری مکانهایی که میتونی اونجاها سیگار بکشی خیلی محدود میشن.
    اگه دوست سیگاری داری سعی کن باهاش تنها جایی نری
    روزهای اول حواستو با هر چیزی که ذهنتو مشغول میکنه پرت کن
    اگه یه نخ سیگار کشیدی وا نده و نگو دیگه شکست خوردم. اشکال نداره یه نخ کشیدی دیگه نکش
    سعی کن سیگارو یک باره بذاری کنار و همش هم به خودت تلقین نکنی که نمیشه و سخته. والا هیچ سخت نیست. من با اون ده درصد موفقیت افرادی که بدون کمک ترک میکنن موافق نیستم. بخدا ترک سیگار هیچ کاری نداره
    پاشو ترک دیگه!! یا علی

Alinamjoo، Yasizandi، Venus_alone و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  7. Venus_alone

Venus_alone Active Member

به نظرم پولی که میدی برای سیگار رو جمع کن و برای خودت یه چیز خوب بخر. این میشه یه جایزه برای اینکه سیگار نکشیدی

8. Yasizandi

Yasizandi Active Member

شغل:
    دانشجو
    فکر کنم از طب سوزنی میشه برای ترک سیگار کمک گرفت. من خود سیگاری نیستم ولی برای پا درد میرم طب سوزنی. اونجا یه خانوم بوده که برای ترک سیگار اومده بود

9. Daaryaraha

Daaryaraha Active Member

برادر من توی این کلاسایی که برای ترکه شرکت میکرد. هر از گاهی یه مدال بهش میدادن. اونم کم کم تشویق شد و ترک کرد. البته خودشم همت کرد. بعدشم به خیلیا کمک کرد ترک کنه

10. Alinamjoo

Alinamjoo Member

از گیاهان دارویی استفاده کن. مثل سنبل‌اطیب و چای کوهی

11. Bornafard

Bornafard Member

شغل:
    کارمند
    من یه بار برای ترک سیگار رفتم دکتر برام بوپروپیون نوشت. خوب بود و تونستم یه مدتی ترک کنم ولی خب متاسفانه دوباره سیگاری شدم :(

12. Peymansport

Peymansport Active Member

یکی از مسائلی که باعث میشه آدم بعد ترک سیگار برگرده بهش اینه که بعد سیگار آدم خیلی وسوسه میشه که دوباره سیگار بکشه حتی خواب سیگار کشیدن میبینه. من خودم تجربه کردم.بعد ممکنه آدم یه بار تسلیم این وسوسه ها بشه و یه نخ سیگار بکشه. بعد چون اون یه نخ سیگارو کشید میگه دیگه هیچی شکست خوردم پس حالا که یه نخ کشیدم بذار هی بکشم.نباید اینطوری باشه. یعنی اگه یه نخ کشیدی فکر نکن دیگه نتونستی ترک کنی. بهش فکر نکن و راهتو ادامه بده

به اشتراک بگذارید