تاثیر آلودگی هوا بر روان افراد

شروع موضوع توسط Mina.gorji ‏3 ژوئن 2017 در انجمن آلودگی هوا

1. Mina.gorji

Mina.gorji مینا گرجی

سلام. سوالم اینه که آیا آلودگی هوا روی روان افراد تاثیر میذاره؟ مثلاً ممکنه باعث افسردگی و استرس بشه؟ ممکنه این همه افسردگی که توی شهری مثل تهران مردم دارن بخاطر آلودگی هوا هم باشه؟ممنون از پاسخ هاتون.

2. Sepideziba

Sepideziba Active Member

من که مطمئنم آلودگی هوا باعث میشه آدم استرسش بیشتر بشه و زودتر به این و اون بپره. وقتی هوای شهر این همه آلوده باشه نمیشه انتظار داشت آدما ظرفیت تحمل همدیگرو داشته باشن. چجوری میشه اکسیژن کافی به بدن نرسه و بدن و روان بازم سالم و طبیعی کار کنن؟

Mina.gorji و ElhamZamani از این پست تشکر کرده اند.
  3. Leylaomidi

Leylaomidi Active Member

خب شما خودت تصور کن آدم توی یه جنگ با صفا با هوای تمیز باشه روان آرومتره یا توی یه شهر با هوای پر از مونوکسیدکربن؟

Mina.gorji و ElhamZamani از این پست تشکر کرده اند.
  4. RoyaKmalai

RoyaKmalai Well-Known Member

سلام دوست گرامی
    بسیاری از متخصصان میگن که آلودگی هوا تاثیر زیادی روی سلامت روان داره و قرار گرفتن برای مدت طولانی در معرض آلودگی هوا باعث بروز مشکلات روانی مختلفی میشه.
    آلودگی هوا یکی از عوامل بیرون ایجاد استرس در افراد هست. در نتیجه‌ی تماس طولانی مدت با هوای آلوده افراد پرخاشگرتر شده و تنش‌های روانی بیشتری رو تجربه می‌کنن.
    افرادی که زیاد در هوای الوده تنفس میکنن زودرنج‌تر میشن و خیلی سریع‌تر و شدیدتر نسبت به محرک‌ها پاسخ میدن. گذشته از این آلودگی هوا نقش مهمی در تشدید افسردگی در افراد افسرده و یا ابتلا به این بیماری داره.

Yasizandi، Mina.gorji و ElhamZamani از این ارسال تشکر کرده اند.
  5. RoyaKmalai

RoyaKmalai Well-Known Member

بعضی از تحقیقات نشون دادن که موش‌هایی که در معرض هوای آلوده بودن حافظه‌ی ضعیف‌تری نسبت به دیگر موش‌ها داشتن. موش‌هایی که در معرض هوای آلوده بودن کمتر از موش‌های دیگه تونستن چیزی که بهشون یاد داده شده بوده رو به خاطر بیارن در حالیکه آموزشی که به هر دو دسته موش داده شده بوده مشابه بوده.

Yasizandi، Mina.gorji و ElhamZamani از این ارسال تشکر کرده اند.
  6. ElhamZamani

ElhamZamani الهام زمانی

من که خودم هر وقت هوا آلوده باشه و از خونه برم بیرون تپش قلب میگیرم و استرسم به شدت زیاد میشه. شخصا وقتی هوا خیلی آلوده ست حتی پنجره رو هم باز نمیکنم.

Mina.gorji از این پست تشکر کرده است.
  7. Yasizandi

Yasizandi Active Member

شغل:
    دانشجو
    من یه جا خوندم که آلودگی هوا باعث میشه آدما مشکل خودبیمار پنداری پیدا کنن و همه ش پیش خودشون بگن خدایا نکنه به خاطر این همه آلودگی مشکل ریوی داشته باشم یا یهو سکته کنم

8. Monafarmani

Monafarmani مونا فرمانی

یه پست توی همین فوروم خوندم که نوشته بود یکی از عواملی که باعث میشه بچه ها بیش فعال بشن همین الودگی هواست. خداییش منم وقتی میرم بیرون ومیبینم هوا آلوده ست اصلا حالم بد میشه. آخه ما تا کی باید تحمل کنیم این وضعو؟

9. safarishahla

safarishahla New Member

با نگه داری گیاه در منزل خودتون هم آلودگی هوای محیطدتون به حداقل می رسه هم باعث میشه افسردگی از بین بره و روحیه شادابی داشته باشید. بزرگترین دغدغه برای نگه داری گیاه در آپارتمان ها نور مناسب . من شرکتی رو معرفی میکنم بهتون که با فروش لامپ مخصوص رشد گیاه این مشکلتون رو بر طرف میکنن. پرتو رشد نوین

به اشتراک بگذارید