بهداشت قاعدگی برای دختران نوجوان

شروع موضوع توسط ElhamZamani ‏12 ژوئن 2017 در انجمن مشکلات داخلی زنان

1. ElhamZamani

ElhamZamani الهام زمانی

سلام. خانوما دختر من کم کم داره به سن بلوغ میرسه. میخواستم بدونم چه نکات بهداشتی ای ممکنه برای دوران قاعدگی مهم باشه که من ندونم؟ آخه یادمه خودم و خیلی از دوستام تقریبا چیزی از قاعدگی و اینکه چه نکاتی رو باید رعایت کنیم نمیدونستیم و کلی مشکل برامون درست میشد.

2. BitaSpring

BitaSpring بهار بیتا

شست وشوی واژن و اطراف واژن خیلی مهمه. بهتره از صابون و هر چیزی که ممکنه باعث مشکل بشه استفاده نشه. یه بار من از دکتر پرسیدم که چه ماده ای برای شستن اطراف واژن خوبه و ایشون گفتن فقط آب کافیه. موقع شستن هم خیلی مهمه که جهت شست و شو از جلو به عقب باشه نه برعکس چون اگه شست و شو از عقب به جلو باشه ممکنه میکروب های ناحیه مقعد منتقل بشن به سمت واژن و با وارد شدن به اون باعث عفونت بشن

3. Leylaomidi

Leylaomidi Active Member

نوار بهداشتی هایی که رنگ دارن یا عطر دارن استفاده نکنه چون اغلب آدما به این مواد حساسیت دارن. تغذیه هم خیلی مهمه. آب کافی خوردن میوه و سبزی خوردن و ....

4. Daaryaraha

Daaryaraha Active Member

لباس زیر جنسش باید حتما نخی باشه. نوار بهداشتی باید خیلی زود به زود عوض بشه و اینطوری نباشه که حتما منتظر شد تا نوار بهداشتی پر شه بعد اونو عوض کرد. برعکس اون چیزیم که توی عموم رایجه حموم رفتن توی دوران پری هیچم ضرر نداره خیلیم خوبه فقط به هیچ وجه نباید کف حموم نشست وقتی پری هستی

5. Monafarmani

Monafarmani مونا فرمانی

بیشتر دخترایی که تازه دارن پریود میشن خیلی مهارت و تجربه ندارن و ممکنه خیلی مشکلات براشون پیش بیاد. ای جوی هم که درست کردن برای ما زنها و پریود رو یه چیز شرم آور و خجالت آور جلوه دادن کارو بدتر کرده. مثلا توی مدرسه ممکنه براش مشکل پیش بیاد موقعی که بخواد نوار بهداشتیش رو عوض کنه. بهتره بهش بگی که تحت تاثیر جو غلط مدرسه در این مورد قرار نگیره و وقتی لازمه که نوار بهداشتیش رو عوض کنه خیلی راحت اونو توی یه کیف کوچیک که توی کیف مدرسه ش جا میشه بذاره و بره عوضش کنه. عوض نکردن نوار بهداشتی هم باعث ایجاد آلودگی و مریض شدنش میشه و هم با آلوده کردن لباس هاش باعث میشه فشار روانی زیادی بهش وارد بشه. به نظرم بهداشت روانی دوران قاعدگی هم اندازه بهداشت جسمی مهمه.

6. Mina.gorji

Mina.gorji مینا گرجی

نفخ و یبوست موقع پری معمولا بیشتر میشه. باید غذاهای نفاخ کمتر بخوره و آب بیشتر بخوره. انجیر و زردآلو هم خیلی خوبه

به اشتراک بگذارید