انرژی‌درمانی

شروع موضوع توسط Mobinadepress ‏21 آوریل 2017 در انجمن طب مکمل

1. Mobinadepress

Mobinadepress Active Member

سلام بچه ها. چند روز پیش برای من اتفاق جالبی افتاد که خواستم هم تعریفش کنم و هم سوالمو بپرسم. چند روز پیش وقتی من رفته بودم مطب دندون پزشکی قبل از اینکه دکتر بیاد منشیش نشست با من حرف زدن. آخه دید من خیلی تو خودمم و ناراحتم و لابد به همین خاطر سر صحبتو باز کرد. گفت ببین چطور جوونا همه افسرده شدن و نباید اینطوری باشی و باید شاد باشی و از این حرفا. منم طبق معمول حوصله ی حرف زدن نداشتم خیلی و فقط تایید کردم. بعد گفت یه روشی هست که باهاش 99 درصد بیماری های روانی و جسمی رو میشه حل کرد. اونم اینه که با یه استاد انرژی درمانی خوب یا با یکی از شاگرداش ارتباط معنوی برقرار کنی. گفت اگه میخوای بگو تا من بگم چکار باید بکنی. این خلاصه‌ش بود وگرنه بدبختانه دکتر خیلی دیر اومد و اون خانوم هم کلی حرف زد!! البته من ابداً باوری به این چیزا ندارم. خواستم نظر شما رو در مورد انرژی درمانی بدونم فقط. همین!

Arefenazari از این پست تشکر کرده است.
  2. Arefenazari

Arefenazari Active Member

سلام موبینا جون. آره خب اون خانوم بیچاره راست میگه. چرا جوونا این همه افسرده شدن؟ نباید اینطوری باشه که. ولی در مورد انرژی درمانی به نظر من خیلی نمیشه روش حساب کرد. من فکر میکنم انرژی درمانی، قانون جذب، مستند و کتاب راز، انواع و اقسام کتاب‌های موفقیت و ... همه یه ماهیت دارن و کار اصلی‌شون اینه که فقط یه تسکینی باشن روی درد و رنج و بیچارگی کلی انسان و همچنین پر کردن پول یه عده!

Mobinadepress از این پست تشکر کرده است.
  3. RoyaKmalai

RoyaKmalai Well-Known Member

انرژی درمانی هم مثل خیلی از مباحث دیگه در طب مکمل و حتی پزشکی نوین موافقین و مخالفین بسیاری داره. البته انرژی‌درمانی از طرف مرکز ملی پزشکی مکمل و جایگزین آمریکا به رسمیت شناخته شده، اما خیلی‌ها فکر می‌کنن حداکثر کاری که انرژی‌درمانی می‌تونه انجام بده تسلی و تسکین بیماره. بعضی دیگه هم که مخالف سرسخت انرژی‌درمانی هستن میگن انرژی‌درمانی باعث فریب مردم میشه و در نتیجه‌ی این فریب‌خوردن بیماران ممکنه درمان اصلی‌شون رو ترک کنن و در نتیجه حتی جون خودشون رو به خطر بندازن. البته باید توجه داشت که منظور از انرژی‌درمانی اینجا انرژی‌درمانی با استفاده از انرژِ‌هایی ناشناخته است و نه انرژی مغناطیس و ... .

Mobinadepress، Simone66، Maryam_Zavare2020 و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  4. Akbar_jms

Akbar_jms اکبر جمشیدی

من نمیدونم انرژی درمانی واقعا بیماری ها رو میتونه درمان کنه یا نه. ولی خوب میدونم که اونقدر جذاب هست که خیلی ها رو بشه باهاش به دام انداخت و ازش پول به جیب زد!

5. Maryam_Zavare2020

Maryam_Zavare2020 مریم زواره

شغل:
    شرکت خصوصی
    چرا انقدر بدبینانه نگاه میکنین؟ انرژی‌درمانی اگه سودی نداشته باشه ضرری هم نداره. البته درسته که باید مراقب بود که به دام سودطلبان نیفتاد ولی به نظرم امتحانش ضرری نداره.

6. Simone66

Simone66 Active Member

هر کسی که یه شیوه‌ی درمانی داره توی ویدئوها، سایت‌ها، مجلات و ... میاد از سمینارهای مختلفی که نوعی گردهمایی شفایافتگان با استفاده از اون روش هست صحبت میکنه و میگه حرف ما حقه و این راهیه که باعث میشه شما مریض نشین یا اگه مریض هستین سالم بشین. خام گیاهخوارها، معتقدین به انواع انرژی درمانی و هیپنوتیزم و ...، طرفداران محصولات تولیدی فلان دکتر اگه فیک نباشن!! و ... . من از اینا زیاد دیدم. اما واقعا کی راست میگه؟

به اشتراک بگذارید