افت تحصیلی در دوران بلوغ

شروع موضوع توسط Mania_m ‏10 آوریل 2017 در انجمن مهدکودک-دبستان-راهنمائی-دبیرستان

1. Mania_m

Mania_m Active Member

شغل:
    خانه دار
    سلام.لطفا کمکم کنید.دخترم 12 سالشه و تو سن بلوغه.من یه ساله از شوهرم جدا شدم و دخترم با من زندگی میکنه.دخترم خیلی رفتارش عوض شده.خیلی جوابمو تند میده.پرخاش میکنه.درسش ضعیف شده.دیر میاد خونه.کلا نمیدونم چیکار باید بکنم.باورم نمیشه این همون ستایش 4 سال پیشه :(

2. Maryam_1358

Maryam_1358 مریم رضایی

سلام منم همین مشکلات رو با پسرم دارم.پسرم 16 سالشه و واقعا سرسام گرفتم از دستش.خیلی مستاصل شدم و اصلا نمیدونم باید چیکار کنم.پدرش هم که از صبح تا شب سرکاره و حوصله این چیزا رو دیگه نداره.دردت رو میفهمم اما منم مثل تو درموندم.

Mania_m از این پست تشکر کرده است.
  3. Simasami

Simasami Active Member

سلام اینا همش به خاطر تغییرات هورمونیه.یه مدت باید باهاشون سازگار بشید و راه بیاید.از مشاور هم میتونید کمک بگیرید.

4. MehdiAamani

MehdiAamani مهدی آرمان

متاسفم بابت این وضعیت.بهش نزدیک بشید.بذارید بیشتر باهاتون باشه.شبا کنارش بخوابید و باهاش درددل کنید.خوبه که دختره و راحت تر میتونید باهاش حرف بزنید.از مشکلات زنونه بهش بگید.کلا بزارید احساس راحتی بیشتری باهاتون بکنه تا بتونه آسون تر مشکلاتش رو بهتون بگه.

5. Mina.gorji

Mina.gorji مینا گرجی

سلام عزیزم.باید بدونید که دوران نوجوانی خیلی دوران متفاوتیه و تغییرات زیادی توی انسان به وجود میاره.دخترتون دیگه اون آدم قبل نیست و این یه چیز طبیعیه.میگن تو دوران نوجونی ذهن انسان خیلی استدلال پذیر تر میشه.دیگه به راحتی چیزی رو قبول نمیکنه و مدام دنبال دلیل میگرده.احتمالا دخترتون خیلی حواسش اینور و اونور هست و زیاد به درسش دقت نمیکنه.شما باید با یه مشاور تحصیلی مشورت کنید یا دخترتون رو ببرید پیشش.یه همچین کسی خیلی میتونه تو این زمینه تجربه داشته باشه و میتونه کمکتون کنه.نگران نباشید خیلی.حل میشه.

6. RoyaKmalai

RoyaKmalai Well-Known Member

سلام.
    تو این دوران افت تحصیلی طبیعیه.دختر شما حس استقلال طلبیش زیاد میشه.دخترا تو سن بلوغ برعکس پسرا خیلی تو خودشون فرو میرن و گوشه گیر تر میشن و میل به تنهاییشون زیاد میشه.به نظر من به رفتارش احترام بزارید اما بهش نشون بدید که کنارش هستید.مخصوصن با توجه به اینکه پدرش کنارش نیست اون الان امیدش به شماست.بهش قوت قلب بدید و به آرزوها و خواسته هاش احترام بزارید.احتمال اینکه افسردگی گرفته باشه یا در آینده بگیره هم هست.دیگه با کودک طرف نیستید و باید رفتار شما هم تغییر کنه.امیدوارم همه چی حل شه.

به اشتراک بگذارید