استرس شدید

شروع موضوع توسط Yasizandi ‏10 می 2017 در انجمن اختلالات روانی

1. Yasizandi

Yasizandi Active Member

شغل:
    دانشجو
    سلام. دوستان راه حلی برای رفع استرس شدید دارید؟ راه حلی که خودتون امتحان کرده باشید و جواب داده باشه منظورمه. ممنون

2. Mobinadepress

Mobinadepress Active Member

راستشو بگم من همیشه استرس داشتم و دارم و هیچوقتم هیچ راه حلی نتونسته بهترش کنه مگه داروهایی که زمانی میخوردم و آرام بخش بودن. اما اونا هم منو به شدت افسرده کرده بودن طوریکه حتی فکر خودکشی به سرم زده بود. منم دیگه نخوردمشون و در حال حاضرم با کلی استرس مدام هستم در خدمتتون! :)

Yasizandi از این پست تشکر کرده است.
  3. Hadipezaski

Hadipezaski Member

به نظر من هیچی مثل نماز خوندن آدمو آروم نمیکنه. باید با خدا رفیق باشی و بذاری اون خودش کمکت کنه. این همه استرسی که آدما دارن همه بخاطر اینه که دست خدا رو ول کردن. همانا یاد خدا آرام بخش دلهاست.

4. Simone66

Simone66 Active Member

اگه استرست خیلی زیاده برو پیش روانپزشک. تا جایی که من میدونم اضطراب شایع‌ترین مشکل روانی حال حاضره و درمانش هم خیلی سخت نیست. البته اگه خیلی به درمان دارویی اکتفا نکنی و رفتاردرمانی و روانشناسی رو هم امتحان کنی بهتره. کتابایی مثل روان‌درمان اگزیستانسیال شاید بهت کمک کنن. تو اون کتاب اروین یالوم میگه منشا اضطراب آدمها کلا ترس از مرگه. حالا بخون ببین شاید به دردت خورد.

Yasizandi، BitaSpring و SamanePakdel از این ارسال تشکر کرده اند.
  5. SamanePakdel

SamanePakdel سمانه پاکدل

شغل:
    آزاد
    تا حالا درمان گیاهی رو امتحان کردی؟ من خودم امتحان کردم و خیلی روم تاثیر نذاشته واقعیتش. اما اگه روی من تاثیر نذاشته دلیل نمیشه که روی تو هم تاثیر نذاره. من خودم یکی از دوستام یادمه یه خورده گلاب میخورد جوری مدهوش میشد و میگرفت میخوابید انگار مرفین تزریق کرده باشن بهش! دمنوش گل ساعتی و دمنوش گل بابونه هر دو ارام بخشن. گل بابونه رو میتونی همراه بهارنارنج هم دم کنی. امتحانش که ضرر نداره ها؟

6. Simasami

Simasami Active Member

من یه راهی رو امتحان کردم و واقعا جواب گرفتم و اونم مدیتیشنه. برای مدیتیشنم نیازی نیست پول کلان به این کلاس و اون استاد بدی. فقط کافی یه جای ساکت بشینی یا دراز بکشی طوری که حتماً ستون فقراتت راست باشه و شروع کنی نفس عمیق کشیدن و روی تنفست تمرکز کردن. بذار ورود و خرج هوا رو از سوراخ بینیت احساس کنی. کم کم هشیاری و اگاهیتو زیاد کن و به همه ی صداهای اطرافت توجه کن. کلاً نسبت به همه چیز آگاه شو. نسبت به حالت بدنت، نفست، فکرایی که میان تو سرت، دما، و .... همینطوری برای یه مدت بمون و نفس عمیق بکش و هر روز اینکارو برای حدود 20 دقیقه تکرار کن. ببین چی میبینی. اگه خواستی مسیج بده تا چند تا کتابم بهت معرفی کنم در این زمینه.

Yasizandi و BitaSpring از این پست تشکر کرده اند.
  7. BitaSpring

BitaSpring بهار بیتا

به نظرم ورزش کن. هم ورزش ایروبیک و هم بدنسازی. مثلاً میتونی روزای فرد بری بدوی و روزای زوج بری باشگاه برا بدنسازی. من خودم تاثیر ورزشو توی کاهش استرس واقعا روی خودم دیدم. بعضی گیاها هم برای استرس خوبن. مثلاً چای سبز نه تنها برای استرس خوبه بلکه هزارجور خاصیت دیگه داره و توی ورزشم بهت کمک میکنه.

8. Mania_m

Mania_m Active Member

شغل:
    خانه دار
    خودتو بزن به بیخیالی ین بهترین راهه

به اشتراک بگذارید