از شیر گرفتن کودک

شروع موضوع توسط Monafarmani ‏6 جولای 2017 در انجمن نوزاد و شیرخوار

1. Monafarmani

Monafarmani مونا فرمانی

کیا تجربه از شیر گفتن بچه رو دارن؟من چطور میتونم بچم رو از شیر بگیرم؟

2. BitaSpring

BitaSpring بهار بیتا

کم کم از شیر بگیرش.یهو شیر رو براش قطع نکن

Monafarmani از این پست تشکر کرده است.
  3. Ghoroobnarenji

Ghoroobnarenji Active Member

شغل:
    دانشجو
    من بچم رو از شیر گفتم اما خیلی تدریجی.یعنی طوری شده بود که فقط صبح و آخر شب بهش شیر میدادم.شبا یه کم بیقرار بود اما کم کم عادت کرد و زود میخوابید.دیگه کم کم فقط یه وعدش کردم تا این که کلا قطعش کردم

4. RoyaKmalai

RoyaKmalai Well-Known Member

سلام.
    معمولاً بین یک تا دوسالگی بچه رو از شیر می‌گیرن. اما بهتره قبل از دوسالگی بچه رو از شیر بگیرید چون هرچی بچه نزدیک دو سالگی بشه فهمش بیشتر میشه و دیرتر سینه‌ی مادر رو رها می‌کنه. برای از شیر گرفتن نکاتی که می‌گم رو حتماً رعایت کنید:
    الف) قبل از ازشیرگرفتن کودک باید کودک رو به خوردن غذاهای متفاوت عادت بدید. چون این موضوع باعث میشه که کودک برای ترک شیر مادر خیلی دربند نباشه و بتونه غذاهای شاد و متفاوت دیگه رو جایگزین کنه.
    ب) آب خوردن هم از جمله چیزهاییه که قبل از ازشیر کرفتن، کودک باید بهش عادت کنه. اما بهتره به جای لیوان‌های شیشه‌ای از قمقمه‌های رنگی استفاده کنید.
    ج) برای از شیر گرفتن کودک، این کار رو باید به‌تدریج انجام بدید. بهتره برای این کار صبح‌ها به کودک شیر بدید و نوبت بعدی رو تا جایی که امکان داره به تعویق بندازید. البته باید این به تعویق انداختن شیر دادن رو با دادن میوه و خوراکی‌های مقوی به کودک جبران کنید. هرچه کودک کمتر گرسنه بشه کمتر ممکنه تقاضای شیر کنه.

5. RoyaKmalai

د) قراره غذا خوردن کودک تغییر کنه بنابراین چه بهتره که عادات روزانه هم تغییر کنن. بهتره در این دوران، بیشتر کودک رو بیرون ببرید. می‌تونید کودک رو پارک ببرید، خونه مادربزرگ یا پدر بزرگ و ...
    ه) در این برهه، پدر کودک خیلی می‌تونه کمک کنه. بهتره از همسرتون بخواید بیشتر برای فرزندش زمان بگذاره. بیشتر به فرزندش محبت کنه و حتی شب‌ها کنارش بخوابه چون بعضی بچه‌ها عادت دارن با مکیدن سینه مادر بخوابن.
    و) قدیم‌ها اینطوری بود که برای بچه‌هایی که خیلی به شیر مادر عادت داشتن یه مقدار فلفل به سینه می‌مالیدن که کودک بعد از مکیدن سینه از شیر خوردن امتناع کنه. این راه گاهی می‌تونه خوب باشه و گاهی بد.

6. RoyaKmalai

نکته‌ای که باید بهش اشاره کنم اینه که مادر نزدیک‌ترین فرد به کودکه و تنها کسیه که می‌تونه به کودک یه عشق و محبت خالص انتقال بده و کودک اون رو دریافت کنه و به آرامش برسه. پس باید در این هنگام که قراره یه عادت روزانه رو از سر کودک برداشت، دقت زیادی به خرج داد. چون ممکنه رفتار اشتباه مادر باعث بشه که کودک با ترک شیر از لجاظ روانی ضربه بخوره و بعدها به مشکلات روانی متعددی مثل وسواس، پرخاشگری و .... مبتلا بشه.

به اشتراک بگذارید